Лікар-ендоскопіст демонструє нове обладнання.

Пацієнти Здолбунівської центральної районної лікарні відтепер мають змогу проходити обстеження на новому фіброгастроскопі, який днями придбали для цього медичного закладу.

Новий «японець», як звикли називати цей апарат у народі, тепер справді виробництва Японії – це сучасне обладнання, котре дає змогу вирішити чимало нагальних проблем.
Зокрема з допомогою цього апарата можна провести якісне внутрішнє обстеження шлунка та, за потреби, взяти на аналіз частки тканин. Це дає змогу виявити на ранніх стадіях важкі хвороби, серед яких і онкологічні процеси, та врятувати пацієнту життя.
- Цей фіброгастроскоп є найкращим з тих, які зараз можна придбати в Україні. Його вартість - 520 тисяч гривень, з яких 370 тисяч профінансовано з районного бюджету, а решту суми - зі спецфонду закладу, - зазначив головний лікар Здолбунівської ЦРЛ Владислав Сухляк.


Схожий апарат у медзакладі є, однак використовують його вже упродовж десяти років. Тож свій ресурс він наразі практично вичерпав.
Як розповів лікар-ендоскопіст Здолбунівської ЦРЛ Андрій Шевчук, щороку такий апарат використовують для діагностування в середньому 1500 пацієнтів.
- У різні періоди року на такі обстеження до нас приходить різна кількість пацієнтів. Число таких звернень збільшується під час періоду сезонних загострень - навесні та восени, а також після свят. На жаль, нині ми виявляємо велику кількість злоякісних процесів. Однак важливо те, що такі прилади дають змогу виявити подібні патології на ранніх стадіях, іноді навіть випадково, - зазначив спеціаліст.
Лікарі впевнені, що з допомогою нового придбання їм вдасться підвищити відсоток виявлення небезпечних хвороб на ранніх стадіях. До слова, Владислав Сухляк повідомив, що вже цього тижня оголосять торги і на придбання флюорографа, який для ЦРЛ мають намір купити коштом громад району.
Марина СТЕПАНЮК.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити