Від початку 2018 року в Україні на кір захворіло понад п’ять тисяч осіб, з них майже 70 % – діти, решта - доросле населення. Найбільше людей захворіло у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Одеській та Івано-Франківській областях. На Рівненщині зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворілих 13 - діти (переважно віком від 1 до 4 років), 4 - дорослі віком від 19 до 23 років.

Кір, як відомо - інфекційне висококонтагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96 %, тобто захворіють 95-96 % сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим. Кір поширюється повітряно-крапельним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти і діти, і дорослі будь-якого віку. Інкубаційний період захворювання триває до 20 днів. Перші симптоми кору схожі із застудою: висока температура тіла до 38,5-39 0С, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на обличчі і поширюється по всьому тілу. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом).


Спалах кору в країні виник через низький рівень охоплення населення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору. До застосування протикорової вакцини спалахи хвороби спостерігали кожні два-чотири роки. Періо­дичні підвищення рівня захворюваності пояснюється наявністю сприйнятливих дітей. Максимальну захворюваність реєструють в осінньо-зимовий та весняний періоди. Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторні випадки спостерігають рідко (2-4 %). Немовлята до 3-4 місяців, які отримали пасивний імунітет від матері, не хворіють.
Щоб захиститися від кору, необхідно отримати дві дози вакцини КПК (від кору, паротиту, краснухи). Згідно з календарем щеплень для захисту від кору, паротиту, краснухи дітям роблять безоплатні щеплення у 12 місяців та у 6 років.
До уваги батьків: якщо ви пропустили першу або другу дозу вакцини КПК за графіком, зробіть щеплення якнайшвидше. Інтервал між першою та другою дозами вакцини має становити щонайменше місяць.
Вакцинувати потрібно не лише дітей, рекомендовано це зробити й дорослим. Адже дорослі кір переносять дуже важко. Захворювання це небезпечне для вагітних, бо може спричинити передчасні пологи.
Якщо ви не вакциновані від кору, або не хворіли на кір, зверніться до лікаря, щоб зробити необхідне щеп­лення.
ДУ «Рівненській обласний лабораторний центр МОЗ України» має можливість перевірити рівень імунітету до кору усім, в кого немає даних про отримані ними щеплення. Вартість дослідження є найнижчою в області і становить 47 грн. 27 коп. Обстеження проводяться щовівторка та щосереди. Діє попередній запис за номером телефону (096) 947-91-60.
Наталія БУДИНКА,
завідувач
Здолбунівського РЛВ ДУ
«Рівненський ОЛЦ МОЗ України».

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити