Формування, сьогодення, перспективи

Колектив травматологічного відділення ЦРЛ.

Спочатку травматологічна допомога хворим надавалась виключно загальними хірургами.
Створення в районі самостійної травматологічної служби нерозривно пов‘язане з іменем В‘ячеслава Герасимовича Ткалича. Саме він у 1961 році посів вперше виділену у штатному розписі ЦРЛ посаду травматолога, а вже з першого січня наступного очолив новоорга-нізоване травматологічне відділення на 25 ліжок. Протягом 1962 р. ним було виконано 45 планових операцій на кістках та суглобах.


У 1963 р. на роботу травматологом був прийнятий Михайло Михайлович Важовський. Разом з В. Г. Ткаличем вони забезпечували надання допомоги амбулаторним і стаціонарним хворим до 1965 р., коли травматологічне відділення, як окремий структурний підрозділ, було ліквідоване, а натомість виділено 20 ліжок для травматологічних хворих у складі хірургічного. Тоді ж, після того, як В. Г. Ткалич виїхав із Здолбунова, районним травматологом було призначено М. М. Важовського.

Лікар-травматолог Ігор Васильович ЯСКАЛ.

Його колегами, суміщаючи по 0,5 посади, після проходження спеціалізації з травматології, стають Микола Михайлович Якимчук та Іван Степанович Кобрин, який травматологом працював до 1969 р.
У 1970 р. М. М. Важовському та М. М. Якимчуку було присвоєно І категорію з травматології. В 1972 р. в штатний розпис вводиться посада для надання ургентної допомоги травматологічним хворим. Ще через рік лікарем-травматологом на роботу прийняли Олексія Антоновича Комарця. Згодом, у 1976 р., він очолить знову організоване, але вже на 40 ліжок, травматологічне відділення. Цю посаду через хворобу змушений буде залишити у 1982 р.

Завідуючий травматологічним відділенням ЦРЛ
Олексій Васильович ЯСЕН та медсестра Олена Арсентіївна БИХАЛЕЦЬ
роблять перев‘язку пацієнту.


З 1983 по травень 1988 р. травматологом і деякий час в. о. завідуючого відділенням працював Олег Сергійович Кулянда. З серпня 1986 по жовтень 1987 р. травматологом - Юрій Ярославович Серафим, котрий згодом вступив до клінічної ординатури ЦІТО, захистив кандидатську дисертацію, а нині - доцент кафедри ортопедії і травматології Львівського медичного університету.
У вересні 1988 р. травматологом з посади хірурга був переведений Анатолій Олександрович Тищенко, який у 1991 р. перейшов на роботу до вузлової лікарні ст. Здолбунів.

 

Лікар-травматолог Андрій Петрович ТИМОЩУК.

В серпні 1985 року роботу у травматологічному відділенні розпочав Олег Григорович Кожедуб, у 1989 р. - Андрій Петрович Тимощук, а в 1997 р., після закінчення інтернатури, - Ігор Васильович Яскал. Більше трьох десятиліть мого життя теж пов‘язані з роботою в цьому відділенні. У ЦРЛ прийшов працювати після 2 років служби лікарем в армії. Будучи лікарем-методистом, з 1974 р. сумі-щав цю роботу із 0,5 посади травматолога, згодом перейшов на повну ставку, а у 1982 р. був призначений завідуючим травматологічним відділенням.
У 1992 році, коли завершили будівництво нового корпусу лікарні, травматологічне відділення на 45 ліжок розгорнулось у капітально відремонтованому колишньому приміщенні терапевтичного і було освячене.Через деякий час кількість ліжок в ньому скоротили до 40, 35, потім до 30, а з 2003 р. відділення функціонує у складі 25 ліжок травматології та 5 офтальмології.
Протягом 1993 року фактично завершилось формування матеріальної бази відділення. Були придбані ортопедичні операційні столи, відсмоктувачі, інструментальні столи, параформалінові камери, набір “остеосинтез”, апарати зовнішньої фіксації та ін. А от 1994-1997 рр. стали для нас економічно кризовими. Так, перший поточний ремонт після 1992 р. власними силами і на благодійні кошти було зроблено тільки у 1996 р.

 

Працівниця кухні Любов Петрівна БЕКЕША
робить все можливе, аби в їдальні відділення хворі почувалися затишно,
а ще опікується зеленою оазою у його фойє.

В липні 1983 року відділення відвідали головний травматолог України професор Іван Володимирович Шумада та професори Михайло Карпович Панченко і Олег Іванович Рибачук, у 1985 р. з його роботою ознайомився керівник відділу Київського НДІ ортопедії, професор Володимир Семенович Шаргородський. На базі відділення двічі проводились виїзні засідання обласної асоціації ортопедів-травмалогів, в 1999 році воно було вперше акредитоване.
Нині у складі травматологічної служби району 4 лікарі, 10 медичних сестер, 9 осіб молодшого медичного персоналу. З травмами та хворобами опорно-рухового апарату до травматологів щорічно звертається 15-16 тисяч людей, 1,2-1,5 тис. з цих звернень - невідкладні випадки. У відділенні кожного року проліковуються близько 750 пацієнтів з різноманітними травмами. Лише у 2009 р. стаціонарним хворим в ньому було виконано 446 операцій.
За всіма показниками роботи наша травматологічна служба займає чільне місце в області серед районних і має достатній потенціал для росту та вдосконалення. Але зауважу: останнє можливе тільки за умов належного фінансування, бо сучасні медичні технології в ортопедії-травматології досить затратні. Та лише їх застосування дасть змогу досягти покращення результатів у лікуванні хворих.
Олексій ЯСЕН,
завідуючий травматологічним відділенням Здолбунівської ЦРЛ.

Фото Ольги ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry