Інфекційні хвороби залишаються великою проблемою суспільства і, зокрема, сучасної педіатрії. Щороку в світі від інфекцій помирає 3 млн. дітей, життя яких можна було б врятувати вчасною вакцинацією. В Україні календарем профілактичних щеплень передбачено захист від десяти інфекційних хвороб: туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правцю, гемофільної інфекції, гепатиту В, кору, краснухи, епідпаротиту.
Щеплення проводять зареєстрованими і сертифікованими в Україні вакцинами, які закуповуються за кошти державного бюджету. Всі профілактичні вакцини, які включені до календаря профілактичних щеплень, є для громадян України безкоштовними. Перед щепленням проводяться медичний огляд дитини з термометрією та інформування щодо можливих проявів побічної дії у післявакцинальному періоді (прояви зникають протягом 48-72 годин).
Основною метою вакцинації є формування специфічного імунітету та створення тривалого захисту організму від інфекцій. Вакцинація є вкрай необхідною, аби попередити низку небезпечних інфекційних захворювань.
За останні три роки в Здолбунівському районі, як і в державі в цілому, збільшилась кількість відмовників від профілактичних щеплень, особливо немовлят та дітей першого року життя. Найбільше батьки відмовляються від вакцинації проти вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. А ці хвороби є вкрай небезпечними.
Гемофільною інфекцією частіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4 років. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується вона ураженням органів дихання (пневмонія розвивається приблизно в 15-20% захворілих), центральної нервової системи (менінгіт – приблизно в 50% захворілих, з них 10% з смертельним результатом) і розвитком гнійних вогнищ у тканинах тіла.
Не менш небезпечним є гепатит В, який має гостру і хронічну форму перебігу. Характерним є ураження печінки з частим розвитком жовтяниці, збільшенням печінки і порушенням обміну речовин. Передається парентерально, через плаценту, статевим шляхом, при ураженні слизових оболонок. Інколи захворювання проходить швидко і має смертельний результат.
Інфекційні захворювання можна попередити. Необхідно нагадати, що при проведенні щеплень виникає мінімальний ризик розвитку післявакцинальної реакції в порівнянні з тяжким перебігом інфекційної хвороби та ризиком виникнення ускладнень.
Батьки! Зробіть правильний вибір, захистіть своїх дітей від небезпеки!
Галина ЄВГЕЙЧУК,
районний лікар-педіатр
Здолбунівської ЦРЛ.

Comments are now closed for this entry