Напередодні Міжнародного дня боротьби з туберкульозом наш кореспондент зустрівся з головою районної організації Товариства Червоного Хреста України Володимиром Григоровичем БОРОДІЄМ і попросив відповісти на декілька запитань.

     Кор.: - З джерел масової інформації стало відомо, що в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Це - дійсно серйозна проблема, чи перебільшені чутки?
     В. Г.: - Так. В Україні в 1993 році зареєстрована епідемія туберкульозу. Вже в 90-х роках ХХ ст. захворюваність на туберкульоз зросла вдвічі. На превеликий жаль, ця недуга продовжує вражати все нові і нові жертви. Згідно з даними Інституту економіки НАН України, кількість хворих туберкульозом на даний час складає 1,4 відсотка населення України.
     Кор.: - Чи потрібно людям знати про туберкульоз, адже це справа лікарів - своєчасно виявляти і лікувати хворих?
     В. Г.: - Звісно, у боротьбі з туберкульозом чимало залежить від медицини, але багато і від нас самих, нашої свідомості та відповідальності за своє здоров’я і навіть життя. Як відомо, туберкульоз - небезпечне і тяжке захворювання. В початковий період воно протікає безсимптомно, і коли людина звертається до лікаря на пізніх стадіях хвороби, тоді лікування стає складнішим і цей процес затягується на місяці, навіть на роки. Надійною перепоною на шляху епідемії стала Міжнародна гуманітарна програма “Червоний Хрест - проти туберкульозу і СНІДу”, яку було започатковано у березні 1999 року за сприяння Міжнародної федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Товариства Червоного Хреста Німеччини та за фінансової підтримки гуманітарного відділу Європейського співтовариства.
     Кор.: - Як паличка Коха потрапляє в організм людини?
     В. Г.: - Переважно зараження відбувається повітряно-крапельним та повітряно-пиловим шляхами. Тому туберкульозом може захворіти кожний.
     Кор.: - Якщо людина перебуває поруч з хворим на туберкульоз або вдихнула заражену пилюку, тоді вона обов’язково захворіє?
     В. Г.: - Ймовірність заразитися виникає тоді, коли у людини в момент “зустрічі” з паличкою Коха (збудником туберкульозу) знижений імунітет. Але найбільший ризик захворіти мають: інфіковані ВІЛ і хворі СНІДом; люди, у яких знижений імунітет через недостатнє харчування і погані умови життя; ті, хто перебуває в контакті з хворим відкритою формою туберкульозу; алкоголіки та наркомани; курці (через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів).
Крім того, високий рівень ризику захворіти мають діти, оскільки їх імунна система ще не сформована, а також люди похилого віку через вікове послаблення імунітету.
     Кор.: - Як захистити себе і своїх близьких від туберкульозу?
     В. Г.: - Відповідно до Закону України “Про боротьбу з туберкульозом” дітям безкоштовно проводяться обов’язкові профілактичні щеплення. Результати досліджень показують, що таке щеплення дає надійний імунітет, але не захищає 100-відсотково від хвороби. Тому існує одна можливість, а саме - виявлення і лікування хворих туберкульозом на ранніх стадіях.
     Кор.: - Зрозуміло, що туберкульоз - тяжке захворювання, тому і лікування коштує дорого?
     В. Г.: - Відповідно до діючого законодавства та Національної програми боротьби з туберкульозом лікування його в Україні проводиться безкоштовно.
     Кор.: - Чи можливе повне одужання?
     В. Г.: - Людина може повністю одужати за умови раннього виявлення хвороби та лікування із суворим дотриманням встановленого режиму та порад лікаря. Лікування повинно бути безперервним і контрольованим.
     Кор.: - Дякую за інтерв’ю.
 

Comments are now closed for this entry