вдалося придбати для трьох ФАПів завдяки депутатам Копитківської сільської ради

Столичні чиновники від медицини навіть уявити не можуть, в яких умовах часом доводиться працювати фельдшерам і медсестрам у ФАПах та амбулаторіях віддалених сіл. Їм просто невтямки, що прийом можна проводити у хатках, які опалюються грубками, і при цьому використовувати медичний інструмент ще з радянських часів…
Саме тому будь-яка «обновка» для сільського мед­закладу - то суттєва підмога для пацієнтів, які його відвіду­ють, чекаючи професійної допомоги спеціаліста. Цього тижня нове обладнання отримали у ФАПах Копиткового, Новомильська та Степанівки.
Електронні ваги для зважування немовлят, дихальні мішки для проведення серцево-легеневої реанімації, а також зручні фельдшерські сумки з набором приладів, матеріалів та інструментів - дуже дорече і своєчасне прид­бання, стверджують працівники сільських медзакладів. Скажімо, щоб визначити рівень цукру у крові, пацієнтам тепер не треба їхати до райцентру. Достатньо використати новенький глюкометр, який через 10 секунд покаже результат.


Нове обладнання для ФАПів вдалося придбати завдяки коштам, які виділили депутати Копитківської сільської ради з місцевого бюджету. Загалом на ці придбання спрямовано 20000 гривень, розповів головний лікар Здолбунівського районного ЦПМД Олег Сумко.
- Приємно, що депутати відгукнулися та допомогли закупити так потрібне обладнання. До того ж попередньо ми спілкувалися з сільським головою Петром Вороном й про те, що згодом вони нам допоможуть і з придбанням медикаментів для невідкладної допомоги. Врешті, жителям сіл буде спокійніше, бо тепер у медичних закладах є те, що потрібно для надання допомоги, - зазначив Олег Сумко.
Наразі ЦПМД звертається з проханням про допомогу до усіх сільських рад району. Проте поки що, окрім копитківчан, відгукнулися лише депутати Здовбицької, Богдашівської сільських та Мізоцької селищної рад. У тамтешніх закладах ПМСД вдалося поліпшити матеріальну базу, що покращило медобслуговування громадян.
Але у сільських ФАПах існує й багато інших проб­лем. На часі - виготовлення технічної документації на будівлі закладів, що також потребує фінансових вкладень. Є труднощі, пов’язані і з «людським фактором», - до прикладу, у Степанівці нині немає фельдшера. Попередня працівниця звільнилася, а знайти заміну не вдається - доїжджати у віддалене село ніхто не хоче. Тому двічі на тиждень жителям Степанівки надають допомогу фельдшери з Копиткового та Новомильська. Тепер, з новими фельд­шерськими сумками, їм, принаймні, буде зручніше працювати.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry