Проблема грипу й гос­трих вірусних інфекцій є надзвичайно актуальною для сучасного суспільства. Коливання температурного режиму, зміни погоди виснажують людський організм, створюючи сприятливий клімат для вірусних інфекцій. Тому грип та гострі вірусні інфекції - найгостріше питання осінньо-зимового періоду, адже саме в цей час підвищується ризик захворіти.
Наразі до епідпорогу ще далеко, але є тенденція до підвищення захворюваності щотижня, переважно це риновірусна інфекція. За 9 місяців цього року на грип та ГРВІ у Здолбунівському районі захворіли 6753 особи, з яких 4123 - діти.


На сезон 2015-2016 років епідемії не прогнозують, але очікується зростання захворюваності на 15 %. Найбільш імовірна циркуляція вірусів грипу А («Каліфорнія» і «Швейцарія») та грипу В («Фукет»).
Як же уникнути грипу і не захворіти? Основним профілактичним заходом для запобігання грипу є вакцинація. В Україні офіційно зареєстровані вакцини: Ваксігрип (Франція), Інфлувак (Нідерланди), Флюорікс (Нідерланди). Вакцини будь-якого виробника мають однаковий антигенний склад, дієвий до очікуваних вірусів грипу.
Вакцинація здійснюється за згодою пацієнтів. Якщо її проводити грамотно, дотримуючись вимог відповідних інструкцій та показів, то ніяких проблем не виникає. Зазвичай адекватна імунна відповідь розвивається на 10-12 день. Тому рекомендовано проводити щеп­лення за два тижні-місяць до початку епідемії (листопад-грудень). Імунітет досягає свого максимуму через 2-3 місяці, а зберігається півроку.
Вакцину можна придбати в аптечній мережі, зробити щеплення - у кабінеті щеплень поліклініки Здолбунівської центральної районної лікарні після обов’язкового огляду лікаря.
Вакцинація - це захист проти певних штамів грипу, але ГРВЗ захворіти можна, тому краще об’єднати вживання імуномодуляторів і загальнозміцнюючих засобів із вакцинацією.
Людмила ТКАЧУК,
райінфекціоніст.

Comments are now closed for this entry