Проблема грипу і гострих вірусних інфекцій в сучасному суспільстві надзвичайно серйозна. Зміни погоди, коливання температурного режиму виснажують людський організм, створюючи сприятливий клімат для
вірусних інфекцій. Тому грип та ГРВІ - найактуальніше питання осінньо-зимового періоду, адже саме цієї пори підвищується ризик захворіти. Протягом року кожен сьомий мешканець нашої області залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВЗ.
Минулий епідсезон характеризувався помірною інтенсивністю. В Україні за меддопомогою звернулось близько 6 млн. громадян.
У нашому районі зросла захворюваність грипом та ГРВЗ і становить 9117 випадків, що на 1000 випадків більше, ніж минулого року.
Серед захворілих 5564 - діти, з них віком до 4-х років - 2032.
Мали місце дві епідемічні хвилі з максимальним підйомом в кінці 2013-го і в березні 2014 року. Домінуючим збудником у першій хвилі захворюваності були парагрип та РС віруси, в другій хвилі - грипи А (Вікторія, Каліфорнія).


На епідсезон 2014-2015 років на території України прогнозують одночасну циркуляцію вірусів: грипу А, подібного до штаму Техас, грипу А, подібного до штаму Каліфорнія, та нового для нас вірусу грипу В, подібного до штаму Массачусетс (лінія Ямагата).
Як же уникнути грипу? Єдиним найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Усі зазначені штами прогнозованих вірусів увійшли до сезонних вакцин, рекомендованих в Україні: Ваксігрип (Франція), Флюарикс (Німеччина), Інфлувак (Нідерланди).
Вакцинація рекомендована наступним категоріям: особам віком понад 65 років, незалежно від стану їх здоров’я; дорослим і дітям з хронічними захворюваннями дихальної чи серцево-судинної систем, включаючи бронхіальну астму; дорослим і дітям з хронічними метаболічними захворюваннями, наприклад, цукровим діабетом; дорослим та дітям з хронічними захворюваннями нирок; дорослим та дітям з імунодефіцитними станами, що розвинулися внаслідок захворювання або терапії препаратами, котрі пригнічують імунітет (наприклад, цитостатиками, кортикостероїдами), або при застосуванні променевої терапії.
Серопротекція досягається через 2-3 тижні. Тривалість післявакцинального імунітету до гомологічних штамів або штамів, близьких до тих, що входять до складу вакцини, може коливатися, але зазвичай складає 6-12 місяців.
Вакцинопрофілактику необхідно проводити вже тепер, в передепідемічний період.
Вартість однієї вакцини 150 грн., але це значно дешевше, ніж лікування грипу та його ускладнень.
Пройти вакцинацію можна в кабінетах щеплень поліклініки, після обов’язкового огляду у лікаря.
Людмила ТКАЧУК,
райінфекціоніст.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації. Коментатори які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі неавторизованих користувачів друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити