Так коротко можна сформулювати суть акції, що відбулась
минулого вівторка з ініціативи Здолбунівської сотні самооборони

Новини про події у східних областях нашої держави неможливо слухати без завмирання серця, адже там, в зоні АТО, - справжня війна. Там, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України, щомиті ризикують життями мужні воїни Збройних сил. Їх, чоловіків, синів, батьків, у різних куточках країни (і Рівненщина та наш район - не виняток) з нетерпінням ждуть додому рідні й близькі. Чекають з надією, що повернуться вояки живими і неушкодженими, благаючи про це усі вишні сили.


На жаль, серед українських військових є загиблі й поранені. І ні для кого не секрет, що часто саме від можливості негайно скористатися препаратами донорської крові залежить, чи вдасться врятувати людину. Щоб забезпечити наявність цих препаратів для потреб військовослужбовців зі Здолбунівщини, задіяних в антитерористичній операції, та її учасників, які, можливо, перебуватимуть на лікуванні у медичних закладах області, 8 липня на базі пункту переливання крові Здолбунівської центральної районної лікарні було організовано забір донорської крові.
Стати донорами того дня зголосились близько двох десятків мешканців району різного віку. Були серед них і чоловіки, і жінки. Були й ті, хто ділився власною кров’ю вже не перший раз. Найбільшу активність проявили представники Здолбунівської сотні самооборони.


Усі ті, хто виявив бажання здати кров, пройшли поперед­ній медичний огляд. Також їм було проведено вимірювання артеріального тиску. Над цим працювали здолбунівські медики - Т. В. Гарнага, операційна медична сестра ЦРЛ, О. С. Вознюк, лікар-дерматолог,
О. І. Нетикша, молодша мед­сестра ЦРЛ.
Контроль показників крові учасників акції та власне її забір, вирішення окремих організаційних моментів здійснювала виїзна бригада Рівненської обласної станції переливання крові у складі завідувача відділу по забору крові І. С. Івашка, медичної сестри М. С. Щербей, лаборанта імунологічної лабораторії І. М. Крищук, медреєстратора Н. М. Ткачук, молодшої медсестри
Т. В. Кравчук та касира О. В. Романів. Працівники обласної станції переливання прибули до Здолбунова повністю забезпеченими усім необхідним для лабораторних аналізів, забору, зберігання і транспортування донорської крові.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: під час акції.

Comments are now closed for this entry