Жінка - мама, сестра, дочка, дружина. Тільки жінка може дати життя новій людині. Лише вона здатна на самопожертву в ім’я здоров’я своєї дитини.
Ні для кого не секрет, що в наш час виносити і народити здорову дитину – велике щастя, адже нині таким в Україні з’являється на світ лише одне немовля з десяти.  
Найважливішим чинником, що впливає на те, якою народиться дитинка, є здоров’я майбутньої матері, її спосіб життя, харчування, душевний спокій. Від того, як вчасно ви сплануєте народження дитини, теж залежатиме її здоров’я. Отож, жінка насамперед має визначитись із тим, чого вона найбільше прагне – кар’єри, професійного визнання чи повноцінної сім’ї. Оптимальний вік для народження дітей – 20-35 років. Доведено, якщо вагітність настає раніше або пізніше цього віку, то протікає з більшою кількістю ускладнень, вищою є і ймовірність порушень здоров’я у матері і дитини. Хоча американські вчені ідеальним для народження першої дитини вважають вік 34 роки. Бо до цього часу жінки, як правило, вже встигають зробити кар’єру, забезпечити собі стабільне соціальне становище, і врешті-решт можуть сповна себе присвятити найдорожчому дарунку долі – дитині. 
Після 35 років жіноча фертильність (здатність до зачаття) різко знижується, шанси завагітніти складають всього 10 % в порівнянні з двадцятирічним віком. 
В нашій країні безплідною є кожна п’ята пара. При чому причиною цього є як здоров’я жінки, так і чоловіка. Лише 
30-40 % безплідних пар виліковуються, а у 10 % причину безпліддя встановити не вдається. Часто до безпліддя та сексуальних розладів у чоловіків і жінок призводять хвороби, що передаються статевим шляхом.  
Якщо ж у вас все склалось як ви хотіли, то, щоб стати на облік з приводу вагітності, в жіночу консультацію необхідно з’явитись до настання її 12 тижня. Дуже важливо вчасно пройти всі обстеження, це забезпечить ваш спокій і впевненість у тому, що ви виношуєте здорову дитину.
Раді будемо бачити вас на прийомі разом з вашими чоловіками, майбутніми татами. У школі свідомого батьківства надамо всю необхідну інформацію. І не будемо проти, якщо під час пологів біля вас буде ваш чоловік, мама чи сестра. Спільні пологи допомагають жінкам не боятися болю, а підтримка близьких додає сил.
Чекаємо вас у жіночій консультації Здолбунівської ЦРЛ. Приходьте із запитаннями, проблемами та на профілактичні огляди. Бережіть здоров’я!
Ольга ЗИМА,
завідуюча
жіночою консультацією 
Здолбунівської ЦРЛ.

Comments are now closed for this entry