Другої неділі жовтня відзначають своє професійне свято працівники державної санітарно-епідеміологічної служби.
Сфера діяльності лікаря-гігієніста, епідеміолога пов’язана із кожною людиною впродовж усього її життя. Щоденна копітка робота фахівців Здолбунівської райСЕС - це здійснення контролю за дотриманням санітарного законодавства на 336 комунальних об’єктах, у 133 навчально-виховних та підліткових закладах, 285 об’єктах ресторанного господарства, харчової промисловості та торгівлі, а також на 83 об’єктах промисловості та сільського господарства різних форм власності. Санітарно-епідемічне благополуччя населення нашого району забезпечують 10 лікарів, 2 спеціалісти з вищою немедичною освітою, 27 середніх медичних працівників (помічники санітарного лікаря, епідеміолога, лаборанти).


Пріоритетним напрямком роботи Здолбунівської районної санепідемстанції в поточному році, крім контролю за якістю питної води, продуктів харчування, які споживає населення, повітря, яким воно дихає, та факторами виробничого середовища, є здійснення дієвого й ефективного державного санітарно-епідемічного нагляду за дотриманням вимог чинного законодавства та контроль за проведенням комплексу санітарних та протиепідемічних заходів щодо попередження виникнення епідемічних ускладнень серед різних верств населення практично у всіх галузях народного господарства, вивчення, оцінка і прогнозування показників здоров’я жителів району, в тому числі інфекційної захворюваності.
Для здійснення покладених державою на службу відповідальних функцій наша райСЕС має сучасну матеріально-технічну базу: атестовані санітарно-гігієнічну та бактеріологічну лабораторії, які щороку поповнюються новими одиницями обладнання та приладами вимірювання; службові та допоміжні приміщення, в яких проведено сучасні ремонти; нову оргтехніку. Покращення МТБ здійснюється за кошти, отримані виключно від надання платних послуг, хоча ця діяльність для санепідемслужби не є основною. Із загального фонду держбюджету в поточному році кошти на такі потреби не надходили.
Обстеження об’єктів, лабораторні аналізи та інструментальні заміри, приписи, адміністративні заходи впливу, прийом громадян із заявами, скаргами тощо - це високопрофесійне виконання покладених на державну санепідемслужбу функцій, злагоджена робота всього колективу.
Результатом нашої роботи є стабільне санітарне і епідемічне благополуччя населення, що є запорукою і складовою соціальної та економічної стабільності і розвитку нашого району.
Цьогорічне професійне свято працівники Здолбунівської райСЕС зустрічають з сумом. Пов’язано це з прикрою ситуацією - в процесі реорганізації санітарно-епідеміологічної служби України Здолбунівський район територіально об’єднали з Рівненським районом з центром розташування міжрайонної СЕС в смт. Клевань. Прикро усвідомлювати, що нова двоповерхова типова будівля райСЕС з повним набором господарських споруд вивільняється, можливо, задля продажу якомусь можновладцю.
Всі розуміють, що стабільна санітарно-епідемічна ситуація є запорукою соціального та економічного благополуччя і розвитку нашого району.
Незважаючи на невизначеність з роботою, невпевненість у завтрашньому дні, хочу привітати своїх колег з професійним святом та подякувати колективу санепідслужби району за сумлінну працю, високий професіоналізм та відданість справі, побажати доброго здоров’я, щастя, любові, благополуччя і затишку в родинах. Оптимізму Вам, миру і злагоди, твердої віри в краще майбутнє, дорогі колеги!
Василь ЛИТВИН,
головний державний
санітарний лікар району.

Comments are now closed for this entry