Мамина посмішка, мамине тепло, мамина ласка. Що може бути ріднішим для малюка? Лише материнське молоко. Саме з ним дитина отримує усе найцінніше.

Те, що штучне вигодовування і грудне є однаково хорошими - міф. Молоко матері - кращий засіб для правильного росту дитини, у ньому містяться певні живильні речовини, які допомагають дитині боротися із хворобами, а також сприяють розвитку її мозку. Діти, які отримують штучне вигодовування, більш схильні до різних захворювань.


«Крім молока, намагайтесь не давати дитині воду або соску, тому що вона ще вчиться смоктати молоко з грудей, а такі речі, як пляшка чи соска можуть ввести малюка в оману під час годування груддю, тому що молоко з грудей не тече з такою ж швидкістю, як із пляшки» - радять нам сторінки Інтернету. І це вірно!
Переваги грудного вигодовування очевидні: воно дешевше, ніж штучні суміші; забезпечує тісний психоемоційний зв’язок матері і дитини; сприяє гармонійному розвитку дитини; запобігає небажаній вагітності; охороняє здоров’я матері.
Грудне вигодовування надзвичайно важливе для повноцінного розвитку малюка, адже це - тісний контакт із мамою, звичні запахи і смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування та життя, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем.
Успішне грудне вигодовування називають «ефектом довіри». Шановні татусі, бабусі, дідусі та подруги-порадниці! Допоможіть матусі, яка годує, у хатній роботі, догляді за дитиною, підтримайте її у бажанні годувати груддю. Тоді вона і малюк будуть спокійними і здоровими.
У нашій лікарні широко впроваджується програма підтримки грудного вигодовування. З майбутніми мамами і з матусями, які вже мають малюків, проводяться бесіди про переваги грудного вигодовування.
Шановні мами! Якомога довше годуйте своїх діток груддю, і їхні посмішки та здоров’я будуть для вас найвищою вдячністю.
Ольга ЗИМА,
завідуюча жіночою консультацією
Здолбунівської центральної
районної лікарні.

Comments are now closed for this entry