Довгоочікувана радісна подія - випускний вечір, до якого заздалегідь готуються і батьки, і діти. Під час підготовки святкового банкету слід не забувати, що з настанням по-справжньому літнього тепла зростає загроза виникнення гострих кишкових захворювань (сальмонельозу, дизентерії, гепатиту А тощо) та харчових отруєнь. Щоб урочистість запам’яталась і залишила лише позитивні, незабутні враження, слід суворо дотримуватись наступних вимог:
1. Для приготування страв запрошувати кухарів, що мають досвід роботи в закладах ресторанного господарства і які пройшли медичний огляд (мають особову медичну книжку).


2. На кухні обов’язково повинна бути холодна та гаряча проточна вода. Для миття рук забезпечити наявність рукомийника, мила і електро- або одноразового паперового рушника.
3. Необхідно забезпечити умови для дотримання особистої гігієни випускниками та гостями.
4. До приготування їжі не можна допускати випадкових помічників, батьків або родичів випускників, які можуть бути носіями хвороботворних бактерій, вірусів.
5. При будь-яких розладах роботи шлунково-кишкового тракту (нудота, блювота, пронос) кухар повинен припинити приготування їжі та звернутися до лікаря.
6. На кухні необхідно обов’язково дотримуватись технології приготування страв.
7. Страви готувати лише зі свіжих і якісних продуктів, придбаних в місцях організованої торгівлі. Не використовувати м’ясо вимушеного забою тварин і птиці.
8. Салати готувати в день святкування і заправляти перед самою подачею на стіл.
9. Торти готувати лише з білковим кремом (не використовувати для приготування гусячі та качині яйця).
10. Не варто готувати теплої пори року наступні страви: м’ясні та рибні заливні, холодець, торти та тістечка із заварним і сметанним кремом.
12. Обов’язковим є дотримання достатньої термічної обробка котлет, риби, паштетів (після смаження - додаткове тушкування в духовці).
13. Сирі і готові до вживання продукти зберігати в окремих холодильниках. Готові страви необхідно зберігати в холодильниках, морозильних камерах при температурі не вищій +6 градусів.
14. Не вживати рибу домашнього в’ялення і коптіння та консерви домашнього приготування (м’ясні, грибні, овочеві).
Організатор святкового застілля несе юридичну відповідальність за здоров’я людей, які в нього харчувались. При виникненні харчового отруєння під час святкування, організатор відшкодовує потерпілим всі матеріальні витрати на лікування.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Лише суворе дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість попередити виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій. Постановою головного державного санітарного лікаря Рівненської області
№ 1/16 від 27.03.2012 р. заборонено використання їдалень навчальних закладів для організації банкетів під час святкування випускних вечорів та інших масових заходів (в т.ч. весіль).
Наталія БУДИНКА,
лікар з гігієни дітей та підлітків
Здолбунівської райсанепідстанції.

Comments are now closed for this entry