17 березня цього року в господарстві гр. К., яка проживає в с. Кунин, домашній собака, який утримувався безприв’язно, проявив агресивність та наніс укуси людям. При проведенні ветеринарно-санітарних заходів службою ветеринарної медицини був відібраний патматеріал від трупа собаки та направлений до Рівненської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, де встановлено, що собака був хворий на сказ. Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації накладено карантинні обмеження на с. Кунин терміном на два місяці.


Отже, що необхідно робити, коли вас покусала тварина?
Потрібно зауважити, що сказ - гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломієліту та, за відсутності вчасного лікування, абсолютною смертністю. За даними ВООЗ, ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що завдають найбільший соціально-економічний збиток.
На сьогодні сказ реєструється в 113 країнах світу, у тому числі в Україні, вражаючи щорічно тисячі осіб. Основним джерелом і резервуаром вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини (лисиця, єнотовидна собака, вовк), а також бродячі коти і собаки та навіть домашні тварини.
Щороку в Україні реєструється значна кількість випадків захворювань на сказ диких, сільськогосподарських і домашніх тварин, що є реальною загрозою ураження людей вірусом сказу.
У випадках покусів дикими, безпритульними тваринами за порадою лікаря-травматолога необхідно пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу, адже ці щеплення є на сьогодні єдиним ефективним засобом попередження виникнення сказу у людей. В жодному разі не проводити самолікування!
Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати, потрібно встановити її власника та ізольовано доставити таку тварину в найближчу установу ветеринарної медицини для огляду та карантинування ветеринарним працівником протягом 15 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу у тварин.
Необхідно також щорічно проводити щеплення собак проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання тварину необхідно ізолювати та повідомити найближчу установу ветеринарної медицини. У разі якщо собака придбана власником вперше, необхідно звернутись у найближчу установу ветеринарної медицини для проведення щеплення проти сказу, а також такі заходи проводити щороку у визначений ветеринарною службою термін. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточуючим.
Сергій ГЕРМАНЮК,
начальник управління - головний
державний інспектор ветеринарної
медицини Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry