Професія медичного працівника була і залишається найгуманнішою та найблагороднішою на землі. Люди в білих халатах приносять на вівтар самопожертви свій вільний час і родинний затишок, дарують хворим віру і надію. 
     Без перебільшення можна сказати, що охороні здоров’я нашого району є чим пишатися. Здолбунівщина має значні досягнення в наданні спеціалізованої та первинної медико-санітарної допомоги населенню, щороку займає передові позиції серед районів області.      Важливе значення у розвитку медичної галузі відіграють наші кадри. В лікувально-профілактичних закладах району нині працюють понад 800 медичних працівників, з них 130 лікарів та 340 медичних сестер. Більшість їх - висококваліфіковані спеціалісти: 88 лікарів та 258 медичних сестер мають вищу і першу кваліфікаційні категорії. В центральній районній лікарні працює заслужений лікар України. Неодноразово наші медики отримували відзнаки обласних ради та державної адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України.
     Мережа лікувальних закладів протягом останніх років не змінилась. Медичну допомогу жителям району надають центральна районна лікарня, Мізоцька районна лікарня, шість лікарських амбулаторій, 27 фельдшерсько-акушерських пунктів, стоматполіклініка, медичні пункти закладів освіти та підприємств.
     Щорічно кожен шостий житель району в медичних установах отримує стаціонарну медичну допомогу. Амбулаторно прийнято понад 40 тис. осіб. Фахівцями виконано 2236 хірургічних втручань, прийнято 487 пологів, бригадами швидкої допомоги здійснено близько 30 тис. виїздів, а отже, врятовано не одне людське життя.
     В районі за останні роки стабілізувалась демографічна ситуація, поступово знижується загальна та малюкова смертність. Понад 20 років не було випадків материнської смертності.
     Приємно констатувати, що фінансування медицини також поліпшилось. Збільшились з 240,4 грн. до 317,4 грн. видатки на одного жителя. За минулий рік на потреби медицини залучено близько 700 тис. грн. позабюджетних коштів, 45,5 тис. грн. залучено в лікарняну касу, яка діє при Здолбунівській ЦРЛ.
     В галузі постійно здійснюються заходи з розвитку та вдосконалення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів. Проведено капітальний ремонт дитячого відділення ЦРЛ, реконструкцію клінічної лабораторії стаціонару, ремонт жіночої консультації. Впроваджуються в медичних установах енергозберігаючі та енергозаощаджуючі технології. Замінено віконні блоки на метало-пластикові у ряді відділень ЦРЛ, ФАПах сіл Івачків, Миротин, Уїздці. В межах видатків на охорону здоров’я здійснюються роботи з покращення перебування хворих у стаціонарі, забезпечення лікувальних закладів діагностичною та лікувальною апаратурою, інструментарієм.
     Медичні працівники нашого району постійно підвищують свій професійний рівень на передатестаційних та тематичних циклах медичних університетів, беруть участь у науково-практичних конференціях, з’їздах за участю провідних фахівців науково-дослідних інститутів. В медичну практику постійно впроваджуються сучасні лікувальні та діагностичні методики.
     Перелік хороших справ можна було б продовжити. Але в охороні здоров’я району залишається ще чимало проблемних питань, над вирішенням яких нам необхідно сумлінно працювати.
     Сьогодні ж велику вдячність хочу висловити всім медичним працівникам, які своєю благородною працею заслужили любов і повагу населення, - районному фтизіатру Н. І. Климович, завідуючій терапевтичним відділенням районної поліклініки Л. С. Добровольській, зав. хірургічним відділенням ЦРЛ В. В. Площанському, акушеру-гінекологу ЦРЛ І. Й. Якубюк, травматологу ЦРЛ І. В. Яскалу, фізіотерапевту ЦРЛ Л. В. Сліпенко, головному лікарю Гільчанської амбулаторії Р. Б. Грицаку, педіатру      Мізоцької районної лікарні Т. П. Августюк, завідуючим ФАПами с. Білашів Т. Л. Герасимчук та с. Зелений Дуб Є. І. Дачук, головному лікарю стоматполіклініки В. Ю. Соловйову та багатьом іншим.
     Шановні колеги! Від усієї душі дякую всім за нелегку, самовіддану працю задля збереження найціннішого – здоров’я людей. З нагоди професійного свята зичу вам міцного здоров’я, життєвого оптимізму, натхненної творчої праці, любові та добра. Нехай ваші золоті руки не знають втоми, а чуйні душі - страждань. Низький вам уклін за щоденний звитяжний труд! 
Іван ЗИМА,
 головний лікар 
Здолбунівської ЦРЛ.


Comments are now closed for this entry