ДЗ ''Здолбунівська райСЕС'' доводить до відома населення, що вода з водойми та питного фонтанчика на пляжі по вул. Заводській м. Здолбунів не відповідає санітарним нормам за мікробіологічними показниками. Вміст кишкової палички в воді значно перевищує норму, що при випадковому вживанні, під час купання та при споживанні води з питного фонтанчика, може призвести до виникнення гострих кишкових захворювань серед відпочиваючих.
Крім того, в досліджених 2 зразках піску знайдено яйця гельмінтів (глистів), які при потраплянні в організм людини можуть викликати паразитарні захворювання, такі як аскаридоз та токсокароз.
Причиною невідповідності води водойми, піску пляжу санітарним нормам є ігнорування відпочиваючими потреби користування надвірною вбиральнею, вигул та купання котів, собак, миття автотранспорту, нерегулярне прибирання та розрихлення піску.
Здолбунівською рай СЕС винесено постанову на тимчасову заборону експлуатації пляжу по вул. Заводській м. Здолбунів з вимогою здійснення відповідних заходів щодо приведенню пляжу до належного санітарного стану і забезпечення якості питної води, про що додатково буде повідомлено населення.
Шановні мешканці району! Пам'ятайте, що дотримання елементарних правил гігієни збереже здоров'я ваше та ваших дітей !
Наталія БУДИНКА,
в.о. головного державного 
санітарного лікаря
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry