31 травня 2011 року в Україні, як і в інших державах, відзначався Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням.
Вживання тютюну - основна причина передчасних смертей та хвороб в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогодні, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнопалінням, є серцево-судинні захворювання (47 %); захворювання органів дихання (19 %); рак легень (16 %); інші види раку (9 %); інші причини (9 %).
Близько 70 % пов’язаних із тютюном смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.
В Україні палять близько 11,5 млн. жителів, з них - 9,1 млн. чоловіки (60 %) та 2,5 млн. жінки (11,2 %). Приблизно третина населення віком від 18 до 25 років є постійними курцями. Понад 50 % всіх курців свою першу цигарку викурили у віці до 12 років!
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням - ще одна нагода усвідомити небезпеку, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління, та пересторога для тих, хто ще не спробував палити.
За інформаційним листом МОЗ України.

Comments are now closed for this entry