У осінньо-зимовий період 2010-2011 років ситуація із захворюваністю грипом та ГРВІ була дещо кращою, ніж у такий же період попереднього року. Захворіло 5456 осіб, що на 2 тис. менше, ніж осінню-зимою 2009-2010 рр. Однак, впродовж останніх тижнів кількість захворілих почала стрімко зростати. Серед них є вагітні жінки. Багато ускладнених форм грипу та ГРВІ лікується стаціонарно. Після проведенння моніторингу серед тих, хто захворів, було верифіковано каліфорнійський грип (А H1N1) та грип типу В.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. І можна легко уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо виконувати декілька простих рекомендацій: уникати скупчень людей, при необхідності користуватися одноразовими масками, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися, не перевтомлюватись, висипатися, користуватися тільки одноразовими серветками і рушниками та завжди мати чисті руки.
Якщо все ж з’явились ознаки хвороби, а це - підвищення температури тіла, біль у горлі, кашель, нежить, виражена загальна слабкість, головний біль, потрібно вжити негайних заходів. Насамперед звернутись до лікаря, щоб не провокувати ускладнення недуги і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для декого з них. Працюючим краще залишитись вдома, щоб не поширювати інфекцію у своєму колективі. Вдома хворого краще ізолювати в окремій кімнаті. Крім того, не забувайте, що при кашлі і чханні потрібно прикривати рот і ніс.
Та найефективнішим засобом захисту від вірусів грипу є щорічна вакцинація, адже вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу.
Усі засоби профілактики грипу особливо важливі для людей, які належать до груп ризику: діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, хворі на діабет і хронічні серцево-судинні захворювання, вражені захворюваннями легень та ті, хто перебувають на імунно-супресивній терапії. Заходів профілактики обов’язково мають вживати і представники професійних груп ризику: медпрацівники, вчителі і вихователі, продавці, водії громадського транспорту, всі, хто працює у багатолюдних місцях.
Людмила ТКАЧУК,
районний інфекціоніст.

Comments are now closed for this entry