СКАЗ – це інфекційне захворювання, яке не виліковується і є небезпечним як для тварин, так і для людей. На сказ хворіють усі види тварин, але найчастіше - лисиці, коти та собаки. Збудник інфекції, як правило, потрапляє в організм тварини чи людини через укуси, а також при попаданні слини хворого на ушкоджені ділянки шкіри (подряпини, порізи, тріщини) або слизову оболонку. Основним джерелом поширення захворювання є лисиці, коти та безпритульні собаки.
Шановні мешканці району, не будьте байдужими і повідомляйте у ветеринарні установи за місцем проживання, коли бачите в себе у господарстві підозрілу тварину, яка має невластиву, характерну для хворої на сказ, поведінку. На початкових стадіях захворювання це – надмірна агресивність, слинотеча, водобоязнь, а пізніше - кволість, параліч кінцівок. Таку тварину необхідно негайно ізолювати (закрити у клітці або приміщенні) і ні в якому разі не вбивати, бо це значно затрудняє діагностику захворювання.
Тільки в минулому, 2010 році, в службу державної ветеринарної медицини надійшло 121 повідомлення про укуси людей тваринами, в т. ч. 83 - собаками і 38 - котами. Спеціалістами ветеринарної медицини у всіх випадках був проведений клінічний огляд тварин та 15-денне їх карантинування.
Хочу також нагадати про обов’язковість щеплення собак проти сказу, яке проводять спеціалісти державної ветеринарної медицини району шляхом обходу дворів, де утримуються тварини, а також при доставці у ветеринарні установи тварин їх власниками. Минулого року було щеплено 4624 собаки. Власники тварин мають бути зацікавленими в тому, щоб їхнім собакам зробили щепленння, адже нещеплені тварини - потенційна загроза для членів їх сімей.
Шановні громадяни, виконуйте правила утримання собак, зокрема у дворах утримуйте їх тільки на прив’язі чи у вольєрі, а під час прогулянок - на повідку і в наморднику.
При виникненні підозри про захворювання тварини на сказ, необхідно ТЕРМІНОВО повідомити спеціалістів державної ветеринарної медицини, які обслуговують Ваш населений пункт, зателефонувавши за такими номерами: Здолбунівська районна державна ветлікарня — 2-26-26; дільничні установи ветеринарної медицини: Будеразька – 4-85-81, Гільчанська –5-70-04, Глинська – 5-76-07, Мізоцька – 4-01-98, Дерманська – 5-83-45.
Сергій ГЕРМАНЮК,
головний державний інспектор
ветеринарної медицини району.

Comments are now closed for this entry