Після різкого похолодання сезонні гострі респіраторні вірусні захворювання продовжують вкладати дітей і дорослих в ліжка. Впродовж останніх тижнів зросла захворюваність і в нашому районі, зареєстровано 1677 випадків ГРВІ.
В доставлених на дослідження в лабораторію ПЛР обласної СЕС зразків матеріалу з носоглоток хворих району в трьох виявлено вірус грипу типу “В”.
Після торішньої епідемії грипу з її важкими ускладненнями населення не легковажить з цією недугою. Всі зрозуміли, що переносити ГРВІ та грип на ногах небезпечно.
В райСЕС ведеться щоденний моніторинг захворюваності, в цілому по району вона не перевищила епідемічний поріг. Але, щоб припинити поширення захворювань ГРВІ в окремих організованих колективах, надзвичайною протиепідемічною комісією при РДА було прийняте рішення про введення карантину не у всіх навчально-виховних закладах, а лише в тих, де відсоток захворюваності дітей перебільшив 30%. Станом на 21.12.2010 р. карантин було введено в 7 ЗОШ.
Як прогнозує Мінохоронздоров’я, пік захворюваності на сезонний грип очікується на початку лютого 2011 року, це підтверджують і багаторічні епідеміологічні спостереження в нашому районі.
Щоб захистити себе від захворювання на грип, науковці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського вважають, що щеплення не пізно зробити й зараз, в момент безпосередньої загрози заносу чи епідемічного розповсюдження інфекції. Індивідуальний імунітет виробляється протягом 2-3 тижнів. Придбати вакцину можна в аптеці ПАТ “Рівнефармація” (на 1-му поверсі терапевтичного корпусу ЦРЛ). Щеплення проводяться в кабінеті профщеплень спеціально навченим медперсоналом і лише після огляду лікарем.
Прийміть правильне рішення - зробіть профілактичне щеплення і не хворійте!
Маргарита КИСЕЛЬОВА,
лікар-санолог райсанепідемстанції.

Comments are now closed for this entry