Традиційно щороку у травні у нашій країні проводиться місячник планування сім’ї. Тренінги, засідання “круглого” столу, інформаційні акції - це далеко не весь перелік заходів, що проводяться в рамках цієї акції.
На жаль, у нашій країні безплідною є кожна п’ята пара. Причиною цього є як здоров’я жінки, так і чоловіка. Лише у 30-40 % випадків безпліддя виліковується, а у 10 % - причину його встановити не вдається. Найчастіше до безпліддя призводять хвороби, що передаються статевим шляхом. Підліткова “цікавість”, дія алкоголю, статеві зв’язки з багатьма партнерами стають причиною проблем, вирішення яких тягнеться роками.
Звичайно, найкраще, якщо молоді люди, які бажають вступити в шлюб, або ті, що планують народити дітей, проходять обстеження ще задовго до запланованої вагітності. Дитина повинна народжуватися для щастя, приносити радість батькам, бути бажаною, зростати у любові, у повній сім’ї, де є повага між батьками.
Нинішній стан довкілля, якість продуктів харчування бажають кращого. Кількість вроджених вад у дітей з кожним роком зростає. Підтверджено, що розвитку майбутньої дитини сприяє вживання жінками фолієвої кислоти ще задовго до моменту зачаття. Не менш важливим є раннє взяття на облік вагітних (до 12 тижнів), що дозволяє провести всі необхідні дослідження на наявність вроджених вад у плода, хромосомної патології і стану здоров’я самої вагітної.
Оптимальний вік для народження дітей - 20-25 років. Доведено, що вагітність, яка настає раніше або пізніше цього віку, протікає з більшою кількістю ускладнень. Після 35 років здатність до зачаття у жінок різко знижується, шанси завагітніти складають всього 10 % в порівнянні з 20-річним віком.
У нас в районі є багато юних мам - це наші школярки. І хоча вагітність у них проходить нормально, насторожує все ж той фактор, що вона не запланована і не відомо, наскільки здоровим народиться немовля.
Правильний спосіб життя, найменша кількість статевих партнерів - ось основні чинники здоров’я майбутньої нації. Плануйте завчасно свої сім’ї - і ваші діти будуть здорові і щасливі.
Ольга ЗИМА,
завідуюча жіночою
консультацією.

Comments are now closed for this entry