Щорічно з 1 січня по 1 квітня проходить кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом минулого року.
Шановні платники податків! Якщо в 2009 році ви отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, доходи від нерезидентів (в тому числі за кордоном), доходи, з яких не утримувався податок, Вам обов’язково потрібно до 1 квітня 2010 року подати річну податкову декларацію!


Звертаємо Вашу увагу, що Законом України від 23.06.2009 року N 1533-VI “Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” внесені зміни до Закону N 889, згідно з яким підлягає оподаткуванню також сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Фізична особа зобов’язана самостійно сплатити податок з таких доходів та відобразити їх у річній податковій декларації, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк давності згідно з законом, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів (обов’язкових платежів) та погашення податкового боргу.
При декларуванні доходів у вигляді заборгованості за 2009 рік не підлягає оподаткуванню сума, що не перевищує 334,5 грн. (669 грн. х 50 %). Починаючи з 24 листопада 2009 року, підприємство-кредитор, в якого минув строк позовної давності щодо заборгованості боржників, повинно повідомити податковий орган про цей факт.
Крім обов’язкового декларування своїх доходів за бажанням річну декларацію подають громадяни, які мають право на податковий кредит. Податковий кредит – це сума витрат, понесених платником податку впродовж звітного року для компенсації вартості навчання; у вигляді процентів за іпотечним житловим кредитом як у національній, так і в іноземній валютах; у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям тощо.
Податковий кредит може застосовуватися виключно резидентом, що має індивідуальний податковий номер, до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати (або інших, прирівнених до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та відшкодувань).
Загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата або інші прирівнені виплати.
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Декларацію можна подати особисто або надіслати поштою до податкової інспекції за місцем проживання,
Під час проведення кампанії з декларування працівники Здолбунівської ОДПІ працюють у такому режимі: понеділок – п’ятниця – з 8-00 до
20-00 год., субота – неділя - з
9-00 до 20-00 год.
Декларації приймаються щоденно. Бланки Декларації можна безкоштовно отримати у податковій інспекції за адресою: м. Здолбунів, вул. Приходька, 1-а, кімната 4 (1 поверх). Телефони для довідок: 2-33-98, 2-50-10.
Просимо громадян не відкладати подання декларацій на останні дні березня, а заздалегідь прозвітуватись про доходи, отримані в 2009 році.
Висловлюємо Вам подяку за свідоме виконання свого конституційного обов’язку.
Відділ контрольно-
перевірочної роботи
управління оподаткування фізичних осіб
Здолбунівської ОДПІ.


Для довідки. Впродовж декларувальної кампанії в 2009 році 986 громадян Здолбунівського району задекларували доходи, отримані протягом 2008 року, з них 514 - для отримання податкового кредиту, 4 – задекларували доходи, отримані за кордоном, 184 - в результаті отримання спадщини та подарунків, 76 - від отримання інвестиційного доходу, 169 - від продажу майна (з них 122 – від продажу рухомого майна) та ін. Причому, один громадянин задекларував доход від продажу майна на суму 1 млн. 195,5 тис. грн.
В цьому році поки що до Здолбунівської ОДПІ подано 188 декларацій. З них: 3 - про доходи, отримані від здачі в оренду житла, 10 – від продажу нерухомого майна, 8 - від продажу рухомого майна, 48 - від отримання спадщини, 2 – від отримання додаткових благ, 1- від доходу, отриманого у вигляді призу, 113 - на отримання податкового кредиту за оплату навчання, 2 - на отримання податкового кредиту за іпотечним кредитуванням, 1 – резидентами, які отримали іноземні доходи. Всього задекларовано доходів на суму 4605 тис. грн. Декларувальна кампанія триває.

Comments are now closed for this entry