До уваги всіх платників податків. 4.12.10 р. офіційно опубліковано Податковий кодекс України від 2.12.10 р.
№ 2755-VI та Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України" від 2.10.10 р.
№ 2756-VІ.
Переважна більшість норм названих законодавчих актів набрала чинності 1.01.11р. Розділ III Кодексу, присвячений податку на прибуток підприємств, запрацює 1.04.11 р. Тож у І кварталі 2011 року його платники продовжать користуватися профільним законом. Заплановано знижувати ставку податку на прибуток: зокрема, з 1.04 до кінця 2011 р. діятиме ставка 23 відсотки (а для деяких категорій платників податку на прибуток запрацює навіть 0 відсотків).
В переліку нараховується 18 загальнодержавних та 5 місцевих податків і зборів.
«Трішечки прогресивною» стане ставка податку з доходів фізичних осіб: вона складатиме 17 відсотків до доходів за звітний місяць, які перевищать 10-кратний розмір мінімальної зарплати (станом на 1 січня звітного податкового року).
На платників ПДВ чекає близьке знайомство з Єдиним реєстром податкових накладних.
Щорічний податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів замінить збір за першу реєстрацію транспортного засобу. Обов'язок вносити до бюджету екологічний податок за викиди пересувними джерелами (колишній збір за забруднення навколишнього природного середовища) поширюватиметься лише на агентів - оптових та роздрібних продавців палива. Частину загальнодержавних платежів взагалі відмінено. Серед них: збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, податок на промисел та збір за проведення гастрольних заходів.
Суттєво зміниться з 01.01.2011 року склад місцевих податків та зборів. Відмінено комунальний податок, податок з реклами, ринковий збір та збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі. Натомість до місцевих податків зарахується новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також давно діючий єдиний податок та перейменовано плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності (тепер збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності).
Незмінною залишилась спрощена система оподаткування: норми Указу №727 і Декрету №13-92, які регулюють сплату єдиного та фіксованого податків, діятимуть до внесення змін до Розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва. Однак, з 1.04.11 р., коли почне діяти Розділ III Кодексу, присвячений податку на прибуток підприємств, у платників податку на прибуток суттєво знизиться інтерес звертатися за товарами або послугами (крім послуг у сфері інформатизації) до фізичних осіб-підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Адже тоді для платників податку на прибуток запрацює заборона на формування витрат за такими придбаннями.
Ярослава Верещак,
начальник Здолбунівської ОДПІ.

Comments are now closed for this entry