Вцьому переконаний заступник головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки ХАЕС Костянтин Рудольфович Щербінін

На запитання кореспондента дає відповідь
заступник головного інженера з ядерної і радіаційної безпеки ХАЕС
Костянтин ЩЕРБІНІН.

На його думку, вивчення досвіду інших є свідченням того, що людина працює й прагне отримувати від цього кращий результат, прагне самовдосконалення. Так само і в масштабах колективу.
Темою зустрічі спеціаліста з журналістами під час їх станнього туру на Хмельницьку атомну електростанцію стали підсумки роботи там нещодавньої місії технічної підтримки ВАО АЕС.
Всесвітню асоціацію організацій, експлуатуючих АЕС, було засновано у 1989 р. з метою всебічного сприяння підвищенню безпеки експлуатації атомних електростанцій за допомогою поширення кращого досвіду. Місії технічної підтримки - один із шляхів реалізації програм ВАО АЕС. Адже під час їх проведення на конкретну станцію приїжджає група експертів - кращих спеціалістів світу з певного питання, які допомагають вдосконалити цей напрямок діяльності.


В Україні триває робота над запровадженням єдиних галузевих стандартів оцінки культури безпеки АЕС. Потрібна уніфікація оціночних критеріїв. Саме необхідність вивчення досвіду застосування методів самооцінки культури безпеки стала причиною запрошення на ХАЕС групи експертів.
Місію було організовано Московським центром ВАО АЕС (всього таких за типом реакторів, які використовуються, є 4). У її складі прибули експерти з Балковської та Курської АЕС (Росія), представник Ameren Сorporation США та працівник Московського центру, координатор групи Олексій Поляков. Фахівці ознайомились з діяльністю ХАЕС, приділяючи максимум уваги питанню культури безпеки, кожен з них розповів про те, як над цим працюють в його організації. Під час спільного засідання представники ХАЕС отримали докладнішу інформацію щодо моментів, досвід з яких хотіли б перейняти у колег, наприклад, щодо використаня методів самооцінки рівня культури безпеки.
Як повідомив К. Р. Щербінін, результатом стане впровадження на Хмельницькій АЕС ряду новацій у підході до оцінки рівня культури безпеки. Наприклад, анонімного опитування працівників, щорічного проведення підсумкових днів культури безпеки, активізація діяльності щодо забезпечення екологічної безпеки. Але, за його словами, й іноземні експерти запозичили на ХАЕС чимало корисного. Їх, зокрема, зацікавила використовувана там система кількісної оцінки культури безпеки.
Відбувся також партнерський обмін координатами, домовлено про взаємообмін інформацією, підготовлено проект меморандуму про результати місії. Згодом з висновками експертів, на чому в питанні культури безпеки працівникам ХАЕС слід зосередити увагу, буде ознайомлено керівництво станції.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry