В інформаційному центрі Хмельницької АЕС відбувся щорічний конкурс-захист рефератів, написаних старшокласниками

Участь в конкурсі брали учні шкіл міста-супутника Хмельницької АЕС Нетішина та прилеглих до станції територій - діти, які в 2009/2010 навчальному році відвідували спеціальний тематичний факультатив при інформаційному центрі ВП “ХАЕС”. В ході занять школярі прослухали курс лекцій, побували з екскурсіями в основних підрозділах та цехах, навчально-тренувальному центрі атомної електростанції, переглянули ряд відеофільмів на ядерно-енергетичну тематику, мали зустріч із молодими спеціалістами станції. Підсумували почуте і побачене написанням рефератів.
Конкур-захист цих робіт проходив 12 березня. При визначенні переможців журі у складі заступника генерального директора ВП “ХАЕС” з кадрів та соціального розвитку В. Демидюка, провідного інструктора навчально-тренувального центру станції В. Тарикіна, начальника лабораторії охорони навколишнього середовища О. Голода та начальника відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Т. Лиситчук враховувало самостійність й оригінальність мислення, вміння розкрити обрану тему, рівень спеціальних знань конкурсантів.


В результаті гран-прі за реферат “Ядерно-паливний цикл в Україні” отримав учень 11 класу Нетішинської ЗОШ № 4 Віталій Замрачило. Перше місце посів Олексій Стефанович з рефератом “Особливості існування бобрів поблизу промислової зони ХАЕС”, друге розділили Андрій Юрчук та Ольга Титарчук за роботи “ХАЕС. Оцінка впливу на довкілля” і “Ядерний ренесанс на ХАЕС”. Володарями третього місця стали теж одразу двоє нетішинських школярок - Діна Пащук, яка захищала роботу “Особливості водопостачання малих міст на прикладі м. Нетішина”, і Катерина Карпічук за реферат “З минулого Нетішина і ХАЕС до сьогодення…”.
В номінації “Багатообіцяючий науковий дебют” було відзначено семикласника Максима Шведа – автора реферату “Дивовижні атоми”, а за дослідницько-прикладний характер роботи “Визначення окисно-відновленого потенціалу” – дев’ятикласницю Олену Шпак.
Організатори прагнули, аби конкурс сприяв реалізації творчого потенціалу учнівської молоді, інтелектуальному росту учасників, популяризації атомної енергетики і поширенню знань про цю галузь, підвищенню іміджу професії атомника. Вважаю, що поставленої мети вдалося досягти.
До речі, переможці регіонального конкурсу візьмуть участь у всеукраїнському - “Атомна енергетика і ми”, який незабаром пройде на одній з АЕС України.

Comments are now closed for this entry