Нещодавно Хмельницьку АЕС відвідала делегація представників Корпорації ядерної енергетики КНР "Цзянсу". Китайських атомників зацікавив досвід спеціалістів ХАЕС у здійсненні монтажу та демонтажу блока захисних труб без заповнення басейну мокрого перевантаження водно-борним розчином. Тим більше, що на ХАЕС цю технологію впровадили у 1990 році, і, як довела практика, вона дає значний економічний ефект - економію часу та трудових ресурсів.
Візит іноземців розпочався з вивчення специфіки підготовки ремонтного персоналу ХАЕС у навчально-тренувальному центрі станції. Під час узгодження основних напрямків навчання там китайських спеціалістів їм надали необхідну документацію, вичерпні відповіді на запитання.
Китайські атомники зазначили, що задоволені ходом співпраці і що керівництво їх енергетичної корпорації зацікавлене у підготовці персоналу АЕС "Тяньвань" за відпрацьованою на ХАЕС методикою.
Українські фахівці, і зокрема працівники ВП “ХАЕС”, і раніше надавали допомогу в розвитку атомної енергетики Китаю. У цій державі високо оцінюють заслуги колишнього голови правління ВАТ “УБ ХАЕС” Олександра Селіхова, під керівництвом якого споруджено блоки АЕС “Тяньвань”. Впродовж кількох років на цій же електростанції начальником зміни блока був колишній нетішинець Сергій Нілов, працювали там й інші представники ХАЕС.

Comments are now closed for this entry