Нетішинські сосни зеленіють, квіти, до речі, й на території самої АЕС, радують різнобарв’ям, на вулицях міста вирує звичне життя його мешканців і гостей, а колектив атомників у режимі “без змін, згідно з планом” працює над виконанням чергових виробничих завдань. У цьому переконались журналісти-учасники прес-туру, організованого минулого тижня відділом роботи з громадськістю і ЗМІ ХАЕС.
Медійники Рівненщини та Хмельниччини мали змогу поспілкуватись із керівником та провідними фахівцями АЕС і навіть побували у підрозділі, звідки контролюється процес роботи атомного енергоблока - відвідали блочний щит управління (БЩУ № 2). 

 

  

 

Розпочалась робота у інформаційному центрі електростанції, де відбулась зустріч із заступником генерального директора Хмельницької АЕС з капітального будівництва Олегом Рахлінським. Він розповів працівникам ЗМІ про те, що нині відбувається на третьому та четвертому енергоблоках. За його словами, там тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Частину їх, як от обстеження обладнання, що було придбане для будівництва раніше і знаходиться на складах, атомники виконуть власними силами, а частину - із залученням підрядних організацій. На сьогодні завершено обстеження обладнання, яке було змонтовано раніше. Обсяги виконання першого етапу відновлювальних робіт на третьому енергоблоці складають близько 90%.
Крім того, фахівець зупинився на перспективах добудови названих вище блоків. Наразі на стадії завершення державна екпертиза матеріалів техніко-економічного обрунтування (ТЕО) їх будівництва. Тривають і переговори з російською стороною щодо розробки технічного проекту реакторної установки, постачання обладнання з тривалим циклом виробництва, а також отримання кредиту на будівництво від “Ощадбанку” РФ. Прискорити позитивний результат цього діалогу, за словами О. Рахлінського, має прийняття закону про завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС, проект якого вже підготовлено у Верховній Раді України.


У адміністративно-виробничому корпусі ХАЕС відбулась розмова журналістів із головним інженером енергоремонтного підрозділу електростанції Олександром Нікітчуком та заступником начальника по роботі з персоналом ЕРП Дмитром Міщенком. Її основною темою стала підготовка до планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблока № 2, який розпочнеться 16 липня цього року і триватиме 65 діб. Під час цієї кампанії планується здійснити ремонт турбогенератора із заміною ротора, ремонт реакторної установки, каналів систем безпеки, капітальний ремонт основного устаткування, а також виконати роботи з продовження ресурсу обладнання та заходи з його реконструкції і модернізації згідно з комплексною програмою підвищення безпеки.

 

 


На планово-попереджувальному ремонті працюватиме як персонал енергоремонтного підрозділу ХАЕС (80% залучених), так і підрядники. Готуючись до ППР, фахівці енергоремонтного підрозділу станції пройшли навчання у навчально-тренувальному центрі ХАЕС, медичні огляди і отримали відповідні допуски. Роботи здійснюватимуться згідно із затвердженим планом. Нагадаю, що ППР є плановим профілактичним заходом, спрямованим на забезпечення стабільної роботи енергоблока. Проводиться він раз на рік - середній, раз у чотири роки - капітальний. Періодичність кампаній пов’язана із строком необхідності заміни паливних касет.
До початку ППР на другому енергоблоці, як повідомили журналістам, атомники планували зупинити для заміни підшипника блок № 1, що і було зроблено 29 червня, через чотири дні після прес-туру.
Працівники ЗМІ побували у машзалі енергоблока № 2. На їх запитання дав детальні відповіді начальник зміни станції Віктор Андрійчук, наголосивши, що жодних відхилень у роботі ХАЕС, неправдиву інформацію про які поширили окремі ЗМІ, не було. На блочному щиті управління, куди теж провели медійників, працювала безліч датчиків і табло, за якими пильно стежила на робочих місцях чергова зміна блоку під керівництвом Миколи Івановича Арсеньєва.
Про вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище йшлося на зустрічі журналістів із генеральним директором електростанції Миколою Панащенком, котрий представив медійникам тематичну презентацію. Керівник детально проаналізував результати радіаційного контролю повітря, водних ресурсів та грунтів зони спостереження ХАЕС, акцентувавши увагу учасників зустрічі на тому, що за 25 років роботи атомної станції змін радіаційного стану навколо неї практично не відбулося.
За словами гендиректора, непланових зупинок блоків, як і порушень в роботі електростанції, цьогоріч не було, натомість за цей період енергогенеруюче підприємство виробило понад 8 мільярдів кіловат-годин електроенергії.
Микола Панащенко також наголосив, що очолюваний ним колектив прекрасно розуміє покладену на нього відповідальність не лише за забезпечення виконання виробничих планів, а й за безпеку навколишнього природного середовища, тож постійно здійснює заходи з її забезпечення. Їх ефективність підтверджена результатами ряду перевірок і вітчизняних контролюючих органів, і міжнародних.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry