Щоб система працювала справно
Минулої п‘ятниці на промисловому майданчику Хмельницької АЕС, у м. Нетішині та населених пунктах 5-кілометрової зони станції з 14.00 до 15.00 періодично було чути ревіння сирен - атомники згідно із затвердженим графіком проводили чергову практичну перевірку локальної системи оповіщення. Щоб система постійно працювала справно, а неполадки у ній в разі їх появи вчасно ліквідовувались, такі заходи на Хмельницькій АЕС відбуваються щокварталу. 
Працівники станції жителів її міста-супутника та навколишніх сіл про дати і час перевірок попереджають заздалегідь, тож переляку чи ажіотажу сирени не викликають.

ХАЕС посприяла ліквідації небезпечного об‘єкта
187 тисяч гривень фінансової допомоги виділила Хмельницька АЕС для прискорення закриття військових складах, що знаходились на відстані 7 км від станції у славутських соснових лісах. 
Нещодавно потенційно небезпечний для “атомки” військовий об‘єкт ліквідували. Серед присутніх на церемонії вивезення з нього останніх боєприпасів були присутні командувач Сухопутних військ України І. Свида, голова Хмельницької ОДА І. Гавчук, керівники ХАЕС та ін.
Генерал-полковник Іван Свида провів нагородження військових, які виявили героїзм під час ліквідації зброї, та тих, хто сприяв цьому процесу. Отримали відзнаки і генеральний директор ВП “ХАЕС” Микола Панащенко та його заступник з економіки та фінансів Альвіна Шестак.

Атомники України та Росії визначали перспективи подальшої співпраці
Можливість створення спільної електронної бази програм підготовки ремонтного персоналу та відповідних навчальних матеріалів і нормативної документації обговорили українські та російські атомники на засіданні Координаційного Комітету з питань співпраці НАЕК “Енергоатом” та ВАТ “Концерн “Енергоатом”, що проходило 18-19 червня. 
Крім того, учасники форуму розглянули питання щодо можливості приєднання концерну “Енергоатом” до національного проекту МАГАТЕ-НАЕК “Енергоатом” “Збереження знань” та участі представників Комітету в ювілейній конференції “45 років безпечної експлуатації АЕС з ВВЕР у Росії та за кордоном” тощо.  
Ольга ЯКУБЧИК 
за повідомленнями прес-служби
ДП НАЕК “Енергоатом”
та інформ-центру Хмельницької АЕС.Comments are now closed for this entry