В інформаційному центрі ВП “ХАЕС” відбувся брифінг для представників регіональних ЗМІ. Про участь ХАЕС у громадських слуханнях щодо будівництва і експлуатації енергоблоків № 3 і № 4, організованих органами державної влади і місцевого самоврядування зони спостереження атомної станції, розповів заступник генерального директора з капітального будівництва ВП “ХАЕС” Олег Рахлінський. Він зазначив, що для подальшого втілення політики прозорості та відкритості рішень у сфері використання ядерної енергії, широкого забезпечення участі громадян у її формуванні та обговоренні питань, пов’язаних з розміщенням, проектуванням, спорудженням ядерних об’єктів, експлуатуюча організація АЕС України – ДП НАЕК «Енергоатом» з 5 березня 2011 року розпочала процес консультацій з громадськістю щодо будівництва енергоблоків № 3 і № 4 ХАЕС, а з 18 квітня - їх активну фазу. Консультації триватимуть до 29 липня 2011 року.


Організаційно-технічний супровід консультацій з громадськістю доручено ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування» (ДНІЦ СКАР, м. Київ). Приводом для початку процесу консультацій стало завершення робіт з розроблення проекту техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) спорудження енергоблоків № 3 і № 4 ХАЕС та оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при будівництві та експлуатації енергоблоків. ТЕО виконано на замовлення ДП НАЕК «Енергоатом» генеральним проектувальником ПАТ «Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (ПАТ «КІЕП»). ТЕО є одним з документів, необхідних для прийняття рішення про будівництво енергоблоків у порядку, встановленому законодавством.
На підставі висновків ОВНС було опубліковано «Заяву про екологічні наслідки діяльності при будівництві та експлуатації енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької АЕС».
Підготовча фаза процесу консультацій включала розробку інформаційного пакету документів і консультації з місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування стосовно проведення громадських слухань та інших публічних заходів. В ході активної і заключної фаз консультацій з громадськістю планують наступні заходи: проведення у Києві та Нетішині брифінгів для представників ЗМІ; виконання міжнародних зобов’язань України з інформування суміжних країн щодо можливих впливів енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС у транскордонному контексті; відкриття офісів для прийняття представників громадських організацій та окремих громадян з метою реєстрації заявок на участь в громадських слуханнях, надання інформаційних пакетів документації і збору запитань, зауважень та пропозицій громадян; надання організаціям та громадянам, зареєстрованим для участі в процесі консультацій, інформаційного пакету документів; інформаційне забезпечення з боку ДП НАЕК «Енергоатом» проведення громадських слухань у адміністративно-територіальних одиницях Хмельницької та Рівненської областей, що входять до зони спостереження ХАЕС. А також - проведення у м. Київ „круглого столу” для представників громадських організацій, ЗМІ та окремих зацікавлених громадян за участю представників Мінпаливенерго, НАЕК «Енергоатом», ВП „Атомпроектінжиніринг” та ВП «Хмельницька АЕС», ДНІЦ СКАР, ВАТ «КІЕП» щодо будівництва енергоблоків № 3 і № 4 ХАЕС; проведення у цих же містах заключних брифінгів для представників ЗМІ; систематизацію та аналіз одержаних запитань, зауважень, пропозицій та підготовку і надання відповідей на них фахівців, підготовку і оприлюднення «Книги запитань та відповідей» і «Звіту про консультації з громадськістю».
Із детальною інформацією щодо ТЕО та ОВНС можна ознайомитися в громадських приймальнях і на сайті ВП ХАЕС: www.xaec.org.ua.
Заявки на участь у зустрічах, запитання, зауваження та пропозиції можна подавати за адресами офісів для прийняття представників громадських організацій та окремих громадян (див. таблицю).
Ольга ЯКУБЧИК
за матеріалами
прес-релізу ВП “ХАЕС”.

Перелік офісів та громадських приймалень

для консультацій з громадськістю

щодо будівництва енергоблоків № 3 і № 4 ХАЕС

Адреса, місце розташування

Офіси

04213, м. Київ, пр-т Героїв Сталінграду, 64/56 ДНІЦ СКАР.

м. Нетішин Хмельницької обл., вул. Незалежності, 22, центральна міська бібліотека.

Громадські приймальні

Білогірський район Хмельницької обл., с. Залужжя, сільська рада, вул. Садова, 1

смт. Гоща Рівненської області.

Здолбунівський район Рівненської обл., с. Копиткове, вул. Чкалова, 26, будинок культури.

м. Ізяслав Хмельницької області, центральна районна бібліотека, вул. Незалежності, 13.

м. Острог Рівненської області, вул. Ревкомівська, 2, міська рада.

м. Острог Рівненської області, вул. Мануїльського, 31, центральна районна бібліотека.

Славутський район Хмельницької обл., с. Крупець, будинок культури.

Славутський район Хмельницької обл., с. Ганнапіль, будинок культури.

м. Славута Хмельницької обл., вул. Соборності, 15, відділ звернень громадян Славутської міської ради, каб. 4.

Шепетівський район Хмельницької області, с. Пліщин, вул. Чкалова, 26, сільська рада.

Comments are now closed for this entry