Зліва направо О. Шустерук, голова профкому Хаес М. Гук, В. Іваницький,
заступник гендиректора з кадрів та соціального розвитку Хаес В. Демидюк
після вручення Дипломів "Книги рекордів України".

8 жовтня цього року у житті ВП “ХАЕС” позначилось одразу трьома приємними подіями. Адже саме цього дня 20-річчя з дня заснування відзначав станційний відділ роботи з громадськістю та ЗМІ, побачив світ ювілейний 1000-й номер газети ХАЕС “Перспектива”, а також представниками національного проекту “Книга рекордів України” було офіційно зареєстровано факт створення атомниками найдовшого в нашій державі автографа.

Достовірність, оперативність, доброзичливість
На цих трьох “китах” базується діяльність відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС, основними завданнями якого є інформування населення прилеглих до атомної станції територій про роботу і життя її колективу, поширення знань про розвиток атомної енергетики, а також формування позитивного іміджу ХАЕС в Україні і, без перебільшення, в світі.


У складі відділу діють інформаційний центр, телерадіостудія і редакція газети “Перспектива”. Його колектив - команда досвідчених, відданих своїй справі професіоналів, яку очолює справжній фахівець, талановитий організатор, прекрасна щирої і щедрої душі людина Тетяна Степанівна Лиситчук. До кожного аспекта діяльності відділу вона підходить дуже відповідально. Крім того, Тетяна Степанівна по-особливому володіє вмінням спілкуватись. На моє запитання, як їй щоразу вдається знаходити спільну мову з величезною кількістю відвідувачів станції і що їй у цьому допомагає, вона відповіла: “Я просто люблю людей”. Можливо, саме у цій любові і є секрет успіху. В усьому - в сім’ї, в роботі, у колі друзів.

 Т. С. ЛИСИТЧУК.


Інформаційний центр ХАЕС є осередком пропаганди науки і техніки. Там створено сучасну виставкову експозицію з розвитку ядерної енергетики, основних технологічних принципів роботи АЕС, історії ХАЕС. За 20 років діяльності інформаційний центр відвідало понад 40 тисяч осіб, лише цього року - 3,5 тисячі екскурсантів і 325 журналістів. Центр підтримує тісні зв’язки з регіональними ЗМІ, значну увагу приділяє підтримці станційного Інтернет-ресурсу - веб-сайту ХАЕС (www хаес.org.ua). Ще одним напрямком діяльності центру є підтримка талановитої молоді. Для сташокласників організовано факультативний курс “Введення в атомну енергетику”, проводяться творчі конкурси. Також працівники центру беруть активну участь у підготовці інформаційно-іміджевої друкованої продукції (листівок, буклетів, брошур), презентацій, організовують екскурсії на станцію та ін.
Робота телерадіостудії ХАЕС теж знайома жителям нашого району. Програму “ХАЕС інформує”, яку вона готує, щовівторка можемо дивитись на каналі “Рівне-1”.

 В. П. Гусаров. Із тисячі номерів "Перспективи"
за його підписом вийшло 996.


“Інформаційний бюлетень”, “Хмельницкая АЭС”, а з 1994 р. - тижневик “Перспектива”, так у різний час називалось періодичне видання ХАЕС. Його журналісти завжди тримають руку на пульсі подій, висвітлюють визначні моменти життя колективу атомної станції, її міста-супутника. Як наголошує головний редактор “Перспективи” Віктор Гусаров, робота редакційної команди спрямована на конструктивний, виважений діалог з читачами. І сприяє його провадженню те, що кожен з 4 журналістів редакції видання - творча, широкоерудована, неординарна особистість.
Гуртом працівники ВРГЗМІ ХАЕС не тільки висвітлюють події, а й формують громадську думку, творять історію енергетичного підприємства. Їх роботу високо оцінюють і керівництво станції, і на рівні ДП НАЕК, і представники ЗМІ, з якими співпрацюють. 8 жовтня арсенал відзнак працівників відділу поповнився - Віктора Павловича Гусарова було нагороджено Почесною грамотою ДП НАЕК “Енергоатом”.

Є рекорд України!
Кореспондента “Перспективи” Олександра Шустерука колеги по журналістському цеху заслужено називають генератором цікавих ідей. Він і справді ніколи не зупиняється на досягнутому, не боячись супутніх їх втіленню клопотів, вигадує креативні проекти. Згадати хоча б зініційоване ним викладання монетами 8-метрового герба нашої держави в Нетішині у День незалежності України в 2009 р. - благодійний рекорд, завдяки якому зібрані 6 тис. грн. були передані на лікування хворому хлопчині. А були ж іще виставка у Нетішинському міському краєзнавчому музеї вінілових платівок з особистої колекції Олександра, в якій на сьогодні вже понад 3000 дисків, участь в організації виставки “Шкіряне диво” у галереї “АРТ-Пласт” м. Нетішина, ідея запровадження на ХАЕС спеціальної відзнаки “Лицар спорту ВП “ХАЕС” та багато інших цікавих ініціатив. І от чергова, нова, ніби й по-геніальному проста, але глибоко символічна, із змістовним підтекстом - найдовший автограф.
- Ідея ця зародилась, коли представляв “Книгу рекордів України” у м. Луцьку, де засвідчував рекорд на найдовший вишитий рушник. У мене виникла асоціація, а чому б не автограф? Почав консультуватись з фахівцями, чи є таке досягнення у світі. Виявилось, що немає. Тому акція відбулась, - розповідає сам О. Шустерук і продовжує, - Працівники станції мене підтримали і долучились до участі в ній. Вболівали, чи вдасться нам встановити дійсно рекорд.
А минулої п’ятниці в Нетішині, у спорткомплексі “Енергетик”, вирішального вердикту представника національного проекту “Книга рекордів України”, заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького та офіційної реєстрації рекорду очікували і сам автор ідеї, і члени керівництва ХАЕС, і запрошені на церемонію журналісти українських центральних та регіональних ЗМІ.
Більше половини площі підлоги величезного спортзалу встелили стрічки з паперових аркушів формату А/4 з підписами працівників усіх виробничих підрозділів ВП “ХАЕС”. Доповнили їх і підписи окремих журналістів, адже, за словами атомників, медійники теж невід’ємна частина їх колективу.
Поки комісія радилась, свої танцювальне мистецтво та спортивну майстерність присутнім демонстрували учасниці ансамблю “Шанс” Нетішинського центру творчості дітей та юнацтва й вихованці тамтешньої КДЮСШ.
Та збіг час, і слово взяв Віталій Іваницький:
- Я радий засвідчити від представництва “Книги рекордів України”, що в м. Нетішині 8 жовтня 2010 року встановлено новий рекорд по довжині автографа. Вона склала 1170 метрів, до участі в акції долучилось 3595 осіб.
В. Іваницький висловив вдячність усім, хто доклав зусиль до реалізації проекту, а також вручив Дипломи “Книги рекордів україни” трудовому колективу ВП “ХАЕС” в особі генерального директора М. Панащенка і голови профкому М. Гука, а також О. Шустеруку як автору ідеї.  
Усі аркуші з підписами працівників ХАЕС будуть склеєні в єдину стрічку, що символізуватиме монолітність колективу атомників як у вирішенні надважливих виробничих завдань, так і у втіленні креативних проектів. Стрічку цю передадуть на зберігання Нетішинському міському краєзнавчому музею. А дані про нетішинський рекорд - у представництво “Книги рекордів Гіннеса” і, можливо, із всеукраїнського він стане світовим.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry