Переконані викладачі Нетішинської КДЮСШ ППО ХАЕС

Тренер гандбольної команди Олег КАСПАРОВ.

Завдяки спортивним досягненням вихованців комплексної дитячо-юнацької спортивної школи ППО ХАЕС місто-супутник цієї атомної електростанції вже відоме на цілий світ. Адже саме у Нетішинській КДЮСШ гартували майстерність українські олімпійські чемпіонки - шаблістки Ольга Жовнір і Галина Пундик, на зорі спортивної кар‘єри тренувався відомий футболіст Віталій Косовський та ще чимало інших учасників, призерів і переможців змагань світового, європейського та всеукраїнського рівнів. Тут підготовлено більше тридцяти майстрів спорту України, 9 - міжнародного класу, 5 заслужених майстрів спорту України.


Нині у закладі, заснованому на базі спортивних споруд ХАЕС, займається близько тисячі дітей - кожен четвертий нетішинський школяр. Переймати досвід і вчитися витривалості їм є у кого. В спортшколі трудиться більше двадцяти висококваліфікованих тренерів, серед яких і володарі високих звань, і спортсмени зі світовими іменами.
Нетішинська КДЮСШ відзначається й тим, що в ній навчились органічно поєднувати спорт високих досягнень і масовий. Це - постійний принцип роботи, бо, як зазначає директор закладу Валерій Леонідович Кравчук, чемпіони і престиж - це добре, та здоров‘я підростаючого покоління важливіше. Отож, викладачі добросовісно працюють з кожним вихованцем, приділяючи увагу всім дітям, яке б з відділень ті не обрали. Звичайно, кращим учням сприяють у їх подальшому розвитку - школа постійно підтримує зв‘язок із спортивними навчальними закладами вищого ступеня, командами майстрів. Ряд теперішніх її вихованців - члени національних збірних з різних видів спорту.

З журналістами спілкується В. В. МОЦЮК.


Безоплатно фізично вдосконалюватись в Нетішинській КДЮСШ можна, займаючись фехтуванням, боротьбою самбо, дзюдо, боксом, волейболом, легкою атлетикою, плаванням, футболом, гандболом чи іншими видами - це вже що кому до вподоби. Розвитку матеріальної бази закладу та забезпеченню гарних умов для тренувань юних спортсменів сприяє Хмельницька АЕС, профспілкова організація якої є засновником КДЮСШ. Профком НАЕК “Енергоатом” фінансує участь спортсменів школи в міжнародних змаганнях. Десятки спортивних турнірів різного рівня щороку проходять і на базі самої спортшколи.
Під час одного із таких змагань, міжобласного футбольного турніру команд з учасниками 1997 року народження, журналісти регіональних ЗМІ зони спостереження ХАЕС мали змогу поспілкуватись із старшим тренером відділення футболу Нетішинської КДЮСШ Володимиром Володимировичем Моцюком та головним тренером гандбольної команди м. Нетішин “Енергетик - НАЕК”, керівником відділення цього виду спорту у КДЮСШ Олегом Галустовичем Каспаровим.

На полі тривала одна з ігор турніру. 

- На сьогодні наша КДЮСШ у двадцятці кращих в Україні. На відділенні футболу в 9 вікових групах у нас займаються 200 дітей. Понад 20 наших вихованців продовжили навчання у спортивних ліцеях, академіях, училищах фізкультури, 5 грають у командах вищої ліги. Є наші учні і в школах “Шахтаря”, “Металіста”, “Карпат”. Цього року 2 хлопчиків запросили на перегляд у ФК “Оболонь”, - розповів журналістам
В. В. Моцюк.
На історії гандбольної команди, її успіхах та перспективах зупинився О. Г. Каспаров. Від нього медійники дізнались, що зараз "Енергетик - НАЕК” є гравцем вищої ліги. Засновано команду було у 2003 р., і починала вона з І ліги, але нині нетішинські гандболісти мають добру перспективу перейти до суперліги. Оскільки гандбол - один з олімпійських видів спорту, Україна повинна докласти максимум зусиль для його розвитку, наголосив Олег Галустович як тренер гандболістів.
Наставники нетішинських спортсменів також відзначали, що високим результатам їх вихованців, окрім таланту, наполегливості й копіткої праці, значною мірою сприяла підтримка Хмельницької АЕС і НАЕК “Енергоатом”. Відчутна вона, незважаючи на кризові явища, й зараз. Тож і потенціал для нових успіхів у їх учнів є, переконані тренери.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry