ХАЕС

На Рівненській АЕС впроваджено інформаційно-діагностичну систему сейсмічного моніторингу

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр РОМАНЕНКО розповідає журналістам про суть впровадженої інформаційно-діагностичної системи сейсмічного моніторингу.

Заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександр РОМАНЕНКО
розповідає журналістам про суть впровадженої інформаційно-діагностичної системи сейсмічного моніторингу.

Аварії на Чорнобильській АЕС в Україні та на АЕС "Фукусіма" в Японії змушують людство серйозно задуматись над тим, як убезпечити себе від біди. МАГАТЕ, яка створена з метою координації дій різних країн для підвищення безпеки виробництва електроенергії на атомних станціях, багато робить для того, щоб повсюдно проводився чіткий контроль за радіаційною обстановкою, аби мінімізувати негативний вплив викидів АЕС в атмосферу, убезпечити людей від усіляких загроз, що таять в собі ядерні реактори, коли вони стають неконтрольованими. А такими вони можуть бути і в результаті землетрусів. Отож постфукусімський синдром змушує персонал будь-якої АЕС чітко і постійно вести сейсмічний моніторинг, як це робиться на атомних електростанціях США і Європи.

Під час прес-брифінгу. У центрі — генеральний директор ВП «РАЕС» Павло ПАВЛИШИН.

Під час прес-брифінгу. У центрі — генеральний директор ВП «РАЕС» Павло ПАВЛИШИН.

 

Першою такою ластівкою в Україні і стало запровадження інформаційно-діагностичної системи сейсмічного моніторингу на Рівненській АЕС. Це новітня технологія фіксації коливань земної кори, яка здійснена в рамках Комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, затвердженої Кабінетом Міністрів України. У випадку виникнення перших достовірних ознак сейсмічної активності датчики системи миттєво передають отриману інформацію на засоби фіксації та обробки даних. Таким чином вдається локалізувати найнебезпечніші зони коливань та створити карту сейсмічної активності.