Історія Здолбунівської ЦРЛ. Постаті і події

Лікарі та медсестри акушерсько-гінекологічного відділення.

Акушерсько-гінекологічна служба Здолбунівського району має глибоке історичне коріння. За документальними свідченнями та розповідями очевидців вдалося встановити, що з 1939 року служба була представлена 30 бабками-повитухами та 5 акушерками. Лікарі були лише загальнолікувального профілю: Рачинський, Крамський, Алішевич.
З 1940 р. в лікарні м. Здолбунова було 5 акушерських ліжок. Акушерсько-гінекологічну допомогу надавали лікар Палащук, акушерки Продан і Войтович, бабки-повитухи.
У 1945 році кількість акушерських ліжок в районі збільшилась до 20, акушерсько-гінекологічну службу очолив лікар Сакович. Пізніше - Самбороцький, практикують і 2 лікарі акушери-гінекологи, акушерки Крюкова, І. І. Василевська та Г. В. Кошелєва.


З 1961 по 1980 рік акушерсько-гінекологічну службу району очолювала Ніна Семенівна Магдич. Її за самовіддану працю і хороші показники в роботі було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. Ніна Семенівна виховала цілу плеяду фахівців акушерства та гінекології. Серед них - Т. Г. Боришкевич, І. Й. Місько, О. Д. Якобюк, Е. Ф. Дробот, яка з 1981 р. є районним акушером-гінекологом.
У Мізоцькій районній лікарні працювала прекрасна людина і висококваліфікований лікар акушер-гінеколог, кавалер ордена Леніна Наталія Олексіївна Білик, пліч-о-пліч із нею - лікар Раїса Володимирівна Кравчишина, котра перейняла досвід, знання і вміння колеги.

 

 Веде прийом завідуюча жіночою консультацією О. О. Зима.


Здолбунівський район з 1970 року є республіканською базою передового досвіду зі спостереження за вагітними і диспансерними гінекологічними хворими, центром з надання допомоги роділлям з неправильним положенням плоду, з 1983 року - республіканською школою передового досвіду з питань організації акушерсько-гінекологічного обслуговування сільського населення.
У 1982 р. під час спільного огляду діяльності лікувально-профілактичних дитячих і пологодопоміжних закладаів колишнього СРСР колегією Міністерства охорони здоров’я і Президією ЦК профспілки медичних працівників колектив акушерсько-гінекологічного відділення Здолбунівської ЦРЛ виборов перше місце і за успіхи в роботі був нагороджений дипломом та грошовою премією.
В районі для узагальнення і вивчення передового досвіду в 1975, 1981, 1986 і 1991 роках проводились міжрайонні конференції з питань онкології, дитячої і підліткової гінекології, якості спостереження за вагітними.

 

 У відділенні щороку допомагають з’явитися на світ сотням малюків.


Зовсім нещодавно, з 21 по 25 березня ц. р., в акушерсько-гінекологічному відділенні Здолбунівської ЦРЛ в рамках співпраці з проектом Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) «Разом за здоров'я» було проведено базовий клінічний тренінг «Покращення планування сім'ї та репродуктивного здоров'я в Україні» для лікарів акушерів-гінекологів, акушерів та лікарів загальної практики - сімейних лікарів Рівненщини. Слухачі тренінгу отримали відповідні сертифікати.

 

У палатах створені всі умови, аби мами і дітки почувалися затишно.


На сьогодні акушерсько-гінекологічна служба району представлена 10 лікарями
(Е. Ф. Дробот, О. І. Карпін,
Є. М. Стойкевич, Н. О. Яскал, Н. В. Мартинчук, О. О. Зима, Л. П. Журавльова, Л. Я. Іванюк, Л. Є. Гашок, Г. Д. Вихованець), троє з яких мають вищу і п’ятеро - першу кваліфікаційні категорії, а також 18 акушерками.
Заслуженим авторитетом і повагою користуються неонатолог Г. Д. Вихованець, ст. акушерка Г. В. Столяр, акушерки І. Б. Лисюк, Н. Ю. Горковчук, Л. А. Калошкіна, дитячі медсестри В. О. Гранюк,
С. П. Земба, В. М. Монтицька, операційна медсестра
С. Л. Муляр, гінекологічні медсестри Л. В. Дяченко,
Л. А. Працкова, В. В. Назарук, Л. В. Копанчук, молодші медсестри Л. Л. Середюк, О. Д. Сущик, О. А. Бзита, Л. П. Середюк, сестра-господиня
С. О. Мельничук.
Могутній за кваліфікаційним складом колектив служби має високу професійну підготовку, володіє повним обсягом акушерсько-гінекологічних операцій і родопомічних заходів, будь-якої хвилини готовий надати повноцінну допомогу при найскладніших акушерсько-гінекологічних патологіях.

Медсестра І. Л. Тимощук, акушерка Л. А. Калошкіна та завідуюча відділенням Е. Ф. Дробот
оглядають новонародженого.


Колектив постійно йде в ногу з наукою, працює над запровадженням нових технологій і методик лікування. Так, у відділенні вже впроваджено нові сучасні технології ведення пологів, вагітних і хворих, післяпологового періоду і періоду новонародженості, оперативних втручань.
У пологовому відділенні Здолбунівської ЦРЛ функціонують сімейні пологові і післяпологові палати. Вони естетично, по-сучасному оформлені, оснащені м’яким інвентарем, душовими кабінами з цілодобовою подачею гарячої води. Крім того, медиками робиться все можливе для забезпечення психологічного і фізичного комфорту роділь: на пологах, за бажанням жінки, може бути присутнім її чоловік, мама чи сестра.

 Перша зустріч батька із новонародженим сином.


Немовля після народження викладають на груди матері, а батько має можливість власноруч пересікти пуповину щойно народжених сина чи доньки. Щаслива родина - батько, бабуся, дідусь, новонароджений і породілля - мають змогу перебувати разом необмежену кількість часу.
У відділенні тепло, чисто і затишно, панує доброзичливе, чуйне ставлення до пацієнтів. Завдяки наполегливій праці всіх членів колективу формуються основні показники здоров’я населення району. За ними колектив акушерсько-гінекологічної служби постійно займає І, ІІ, ІІІ рейтингові місця в області.
Надзвичайно важливим підрозділом служби є жіноча консультація, роботою якої керує завідуюча Ольга Олексіївна Зима, досвідчений і добросовісний лікар. Персонал жіночої консультації володіє сучасними методами обстеження жіночого населення, зокрема такими, як кольпоскопія, цитологічні дослідження матеріалу. При жіночій консутації постійно працюють лікар-цитолог і лаборант-цитолог, що дає змогу рано, на доклінічних стадіях виявляти рак жіночих статевих органів, про який хвора ще й не підозрює, не маючи жодних симптомів цього грізного захворювання.
Відвідавши нашу жіночу консультацію, кожна жінка має можливість вчасно діагностувати онкологічне чи передракове захворювання, отримати кваліфіковану пораду, лікування, зберегти здоров’я і повноцінне життя, повноту родини.
Рано виявлена вагітність, ретельне спостереження у лікаря, виконання його рекомендацій і порад гарантують появу у вашій сім’ї здорових сина чи доньки. Крім того, у консультації кожна жінка може отримати кваліфіковану пораду з питань планування сім’ї і безкоштовно - один із засобів контрацепції, який їй найбільше підходить.
Дорогі жінки, запрошуємо відвідати наш заклад. Ми з радістю станемо вашими друзями і порадниками, допоможемо вам зберегти здоров’я.
Емілія ДРОБОТ,
районний акушер-гінеколог,
завідуюча акушерсько-гінекологічним
відділенням ЦРЛ.
Фото Ольги Якубчик. 

Comments are now closed for this entry